KİRALAMA & SİGORTA POLİTİKALARı

DURAY Rent a Car sİGORTA POLİTİKASI

DURAY RENT A CAR için kiracıların kanuni talimatlara göre tam sigortalı olmaları ve müşteri ihtiyaçlarına göre sigorta teklifleri yapmaları şarttır.

Tamamen sigortalı olmak için geçerli bir sürücü belgesi gereklidir ve kiracı 21 yaşın üzerinde olmalıdır.

Geçerli bir kredi kartına sahipseniz, tüm kiralama süreci çok daha kolay olacaktır.

Kiracının özellikle sigorta koşulları ve şartları ile ilgilenmesi gerekir.

1. Tüm araçlar, hükümet kurallarına göre uygulanan zorunlu bir sigorta ile donatılmıştır.

1.1 Bu sigorta tamamen kiralama fiyatına dahildir.

1.2 Bu sigorta, üçüncü şahıslar için sınırlı teminat sağlar. Bu teminat, manevi ve maddi zarar davalarından kaynaklanan tüm tazminatları kapsamaz.

2. Tüm araçlar da tam sigortalıdır. Bu sigortanın ücreti de kira ücretine dahildir. Ancak aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz gerekir:

Hırsızlık nedeniyle herhangi bir parça (araç radyosu, yedek lastik, ilk yardım seti vb.) Kaçırılırsa, eksik parçalar için aracı kiralayan kişi ücretlendirilecektir.

Lastik patlamaları, far ve ön cam hasarları bu sigorta kapsamında değildir.

2.1.1 Tıbbi acil durum yoksa kaza derhal bildirilmelidir.

2.1.2 Bir kaza durumunda araç kaza yerinden hareket ettirilmemelidir.

2.1.3 Sigortanın geçerliliğini koruması için en yakın polis veya jandarma karakolundan kaza ve alkol raporları alınmalıdır. Tam rapor 48 saat içinde ofislerimizden birine getirilmelidir.

2.1.4 Sigortanın kapsamı, kira sözleşmesi sonunda sona erer.

2.1.5 Kaza alkol ve herhangi bir uyuşturucu etkisi altında yapılmışsa veya sürücü kira sözleşmesinde belirtilmemişse veya diğer kiralama şart ve şartlarına uyulmamışsa veya yasal hız sınırının ihlal edilmesi sonucu kaza meydana gelirse veya diğer trafik ihlalleri ve bu durum resmi polis raporunda belirtilmiş olup, kiralayan herhangi bir sigorta kapsamına girmez ve ayrıca hasardan sorumlu olup, bu kazadan kaynaklanan hasar için ücretlendirilecektir.

2.1.6 Kiralanan araba ile herhangi bir mal taşınması durumunda, bu uygunsuz davranıştan kaynaklanan zararlar kiralayandan tahsil edilecektir.

2.1.7 Tam sigorta, tamamen (% 100) kiracı tarafından neden olunan kazalar nedeniyle üçüncü şahısların tazminatlarını kapsamaz.

2.2 Aracın hırsızlık sonucu meydana gelebilecek herhangi bir kaybı derhal en yakın polis karakoluna bildirilmelidir.Bu terimin herhangi bir ihlali halinde, kiralayan bu kayıptan ücretlendirilecektir Aracın 45 gün içinde bulunması halinde, kiralayan tüm süre için ücretlendirilecektir. bulunana kadar. Araç 45 gün veya daha sonra bulunursa, kiracı, kayıp tarihinde yeni bir arabanın tam fiyatıyla ücretlendirilecektir.

DURAY Rent a Car KİRALAMA KOŞULLARI

GENEL KİRALAMA KOŞULLARI VE ÖDEME

Vergiler, yakıt, hırsızlık koruma teminatı, sınırlı sorumluluk sigortası, ferdi kaza sigortası, bebek koltuğu fiyatı ve farlar ile ön cam sigortası fiyata dahil değildir.

ÖDEME

Kiralama sırasında tüm kredi kartları ile veya nakit ödeme yapmak mümkündür.

gECİKme

Araç, kararlaştırılan saatten 3 saat veya daha geç iade edilirse, tam günlük kira bedeli tahsil edilecektir.

İLAVE SÜRÜCÜLER

Aracı kiralayanla birlikte başka kişilerin de kullanması için, sürücü belgelerinin ayrıntılarının kiralama sözleşmesine kaydedilmesi gerekir. Aksi takdirde tüm sigorta kapsamı geçersiz hale gelir ve hem kiracı hem de ek sürücüler, herhangi bir hasardan yasal ve mali olarak tamamen sorumlu tutulacaktır.

SÜRÜCÜ BELGESİ VE YAŞ SINIRLARI

B, c, d, e, f, h grupları için asgari yaş koşulu en az bir yıllık geçerli ehliyete sahip 21’dir. G, ý, p grupları için asgari yaşın 25 yaşında olması ve 2 yıllık geçerli ehliyete sahip olması gerekmektedir. l, x, m 2 yıllık ehliyet ve 28 yaş grupları için asgari gerekliliklerdir.

KİRALAMA SÜRECİ

Minimum kiralama süresi 24 saattir. Daha uzun kiralama süreleri özel fiyatlar ile ücretlendirilir. Bu fiyatları isteyin.

DURAY Rent a Car merkez ofİS

Atif Bey Mah. 5 Sokak No:86/D Gaziemir/Izmir
Telefon : +90 232 251 80 12
Fax : +90 232 251 65 54

İZMİR HAVAALANI İÇ HATLAR 7/24

Izmir Adnan Menderes Havaalanı İç Hatlar
Telefon : +90 232 274 18 12
Fax : +90 232 274 18 02

İZMİR HAVAALANI DIŞ HATLAR 7/24

Izmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar
Telefon : +90 232 274 12 16
Fax : +90 232 274 18 22

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

WhatsApp üzerinden bize 7/24 ulaşın

+90 530 568 76 68