Ana Sayfa Hakkımızda Araçlarımız Transfer Filo Kiralama Koşullar Sigorta İletişim
 
     
 
FİLO KİRALAMA    
     
 

DURAY Rent A Cardan filo oto kiraladığınızda, araç yönetimi sizin için bir sorun değildir.Duray Oto Kiralama, araca ait her türlü bakım, onarım, yedek parça, lastik ve akü değişimi,motorlu taşıtlar vergisi, kasko ve trafık sigortalarını üstlenir.Kaza vb. gibi olağanüstü hallerde tarafınıza işlerinizin aksamaması için geçici bir başka araç tahsis edilir.
Bu konuda da teklif isterneniz için 1 tıklama ya da telefonununuz kadar, yakınınızdayız.

SİZ İŞİNİZİ BİLİYORSUNUZ AMA, BİZ YİNE DE; OTOMOBİLİ KİRALAMANIZ İLE SATIN ALMANIZ ARASINDAKİ AVANTAJLARIN BAZILARINI HATIRLATALIM.

Sermaye Çıkışı Olmaz:Kiralamış olduğunuz otomobiller için, Araç başına en azından 25-30 bin YTL Sermaye Ayırmanız gerekmez. Oysa almak istediğinizde, otomobil başına en azından 25-30 Bin YTL civarında sermaye koymanız veya kredi almanız gerekir.

Otomobil Kira Bedelinin Tamamı Gidere Atılır:Araç kiralama bedelinin % 100 ü (tamamı ) gider yazılabilir.
Araç bedelinin yarısı, ancak 5 yılda amortismana ayrılabilir.
20.000.YTL ye aldığınız otomobilin yarı değeri olan 10 bin YTL amortismana tabi tutulabilir. 0 da ancak 5 yıl içinde amortismandan düşülebilir.

Yakıt Masrafının Tamamı Gidere Atılabilir:Kiraladığınız otomobilin yakıt masrafının tamamı gidere atılabilir.
“Kiralanan otomobilin zati ve aileyi ihtiyaçlar için kullanılmaması şartıyla.” (Oto kiralama faturası Şirketiniz adına kesilmektedir.) İşletmenizin esas faaliyet konusuna giren işleri yapmak için; Kiraladığınız otomobilin akaryakıt masrafının tamamı gidere atılabilir. Demirbaşa kayıtlı araçlarınızın yakıt masrafının sadece yarısı gidere atılır; benzin masrafının % 50 si kabul edilen giderlerdir.
- Kalan yarısı kanunen kabul edilmeyen giderlerdir.

Periyodik Bakım, Parça, İşçilik vb. Masraflar yoktur:Otomobili kiraladığınızda Parça, İşçilik Masrafları, Periyodik Bakım vb. giderleri Duray Rent a Car üstlenir.Yedek parça, periyodik bakım v.b. masraflar oldukça yekün tutan bir gider kalemidir.Üstelik yedek parça, periyodik bakım vb. masraflarının da yakıtta olduğu gibi ancak yarısı gider yazılabilir.

Tamir, Bakım, Vize vb. için Zaman ve iş Kaybınız Olmaz:Periyodik bakım, tamir, vize vb, gibi işler fazlasıyla gereksiz zaman kaybına da neden olmaktadır.Belli dönemlerde lastikler değişir, aküler arızalanır, triger kayışı değiştirilir vb. Tüm bu işlemleri firmanız personeli yerine deneyimli Duray Rent a Car üstleneceği gibi, bu zaman dilimi içinde personeliniz kendine tahsis edilmiş bir başka araçla kendi asli işini yapmaya devam edecektir.

Kaza, Arıza vb. Problemlere Acil Çözüm:Araç kaza yaptığında sürücü trafik ve alkol raporunu aldıktan sonra DURAY Rent A Car size; kazalı ya da arızalı aracın yerine yeni, bakımlı, sağlam bir araba tahsis eder. Ayrıca herhangi bir onarım masrafınız ve zaman kaybınız olmaz. Problemlerde Uzun Süreli iş ve Zaman Kayıpları Yaşamazsınız:
Araç kaza veya arıza yaptığında tamiratı haftalarca sürebilir. Hem tamirat masrafı hem de iş ve zaman kayıpları şirketleri büyük zarara uğratır. Unutmayın ki; ülkemizdeki kaza oranları dünya standartlarına göre en yükseklerdedir.

Defter Değeri ile Satış Değeri Farkından Vergilendirme Söz Konusu Değildir:Kiralamış olduğunuz otomobil, sizin olmadığı için böyle bir vergileme mümkün değildir.Demirbaşınızdaki otomobilli satmak istediğinizde; defter değeri ile satış değeri farkından vergi ödemeniz gerekir.Kısaca aldığınız araçlar şirket için tam bir yük oluşturur. Satın aldığımızda ancak yarısını ve onu da 5 yılda gidere atabilirsiniz.
5 yıldan sonra satmak istediğinizde ise arabaya satış karı oluştuğu için vergi ödersiniz.

Esnek Davranabilirsiniz:İşinizle ilgili olarak şirketinizde ya da piyasalarda olan potansiyel gelişmeleri değerlendirebilmek için: meydana gelen genişleme ve daralmalara göre, anında araç filonuzu da büyütüp küçültmek gerekebilir.
Duray Rent a Cardan araç kiralamış olmanızın avantajı olarak bu tür durumlarda sadece bir telefon görüşmesi yapmanız yeterlidir.Oysa kendi filonuzdaki otomobil sayınızı iş durumunuza göre ayarlamanız. Ancak araç almak ya da satmak şeklinde olabilir ki bu esnek olarak, derhal alabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz bir karar değildir.

Yönetim ve Bütçe Hazırlama Kolaylığı:Duray Rent a Cardan otomobil ya da filo kiralamak size yönetim kolaylığı sağlar.Yıllık vergiler, muayeneler, periyodik bakımlar, lastik ve akü değişimleri, kazalarda mesai kayıpları gibi problemleri unutursunuz.Bu tür angarya işlerle sizin yerinize, asıl işi profesyonel olarak araç yönetimi olan Duray Rent a Car uğraşır.
Sizin yapacağınız sadece ihtiyacınızı ya da problemlerinizi bize bildirmektir. Ne zaman ortaya çıkacağı belli olmayan; kaza. tamir, arıza vb. masrafları düşünmeniz de gerekmeyecek sadece ayda bir yapacağınız planlı cüzi bir ödemeyi bileceksiniz.Siz ve Personeliniz angaryalar, problemler ile uğraşmak yerine sadece;

ASIL İŞİNİZE ODAKLANARAK VERİMLİLİĞİNİZİ ve KARLILIĞINIZI ARTTIRABİLECEKSİNİZ.

 
     
     
 

Duray Rent a Car Merkez Ofis
Atıf Bey Mah. 5 Sokak No:86/D Gaziemir/İzmir
Telefon : +90 232 251 80 12
Faks : +90 232 251 65 54

İzmir Havalimanı İç Hatlar 7/24
İzmir Adnan Menderes İç Hatlar Terminali
Telefon : +90 232 274 18 12
Faks : +90 232 274 18 02

İzmir Havalimanı Dış Hatlar 7/24
İzmir Adnan Menderes Dışhatlar Terminali
Telefon : +90 232 274 12 16
Faks : +90 232 274 18 22